Kuru ciltler için nemlendirici

Kuru ciltler için nemlendirici

Hindistan cevizi yağını gece nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı cildi nemlendiren ve koruyan besleyici yağ asitleri içerir. Bunlar, ciltteki nemi korumasına yardımcı olur. Antibakteriyel özelliklere sahip laurik asit içerir. Kuru ve pul pul dökülen bir cildiniz varsa normal nemlendirici yerine hindistancevizi yağı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hem ucuz hem de kimyasal ve katkı maddesi içermediğinden cildinize çok iyi gelecektir.

Faydaları

Hidrasyon: Hindistan cevizi yağı cildinizin koruyucu bariyer tabakasını destekler ve içerideki nemi hapsederek cildin esnek ve nemli kalmasına yardımcı olur.

İltihabı azaltır: Hindistancevizi yağı, anti-enflamatuar özelliklere sahip olmasıyla iltihaplanan ve tahriş olan ciltler için fayda sağlar.

Kollajen üretimini arttırır: Hindistan cevizi yağındaki laurik asit içeriği, kolajen üretimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir . Kolajen cildin sıkılığını ve elastikiyetini korur. Cildin kolajeni korumasına ve üretmesine yardımcı olarak kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşumunu engeller.

Koyu lekeleri hafifletir: Güzellik blogcularına göre , hindistancevizi koyu renkli lekelerin veya eşit olmayan cilt tonlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Limon suyu eklemek bu etkiyi artırabilir.

NOT: Hindistancevizi yağının çok kuru, pul pul, soyulmuş cilde sahip insanlar için faydalıdır. Hindistan cevizi yağı, gözenekleri tıkayabilir ve herkes için uygun bir nemlendirici değildir. Yağlı cilde sahip olan insanlar için ise, bunu aloe vera jeli ile karıştırın. Bu karışım aynı zamanda hassas, karma ve sivilceye eğilimli ciltler için de uygundur. Ayrıca kullanımı kolay ve ucuzdur. Ancak alerjiniz varsa kullanmamanız gerekir.

Kaynak: uzaktanhaber.com

Bir cevap yazın