Opak Lamine Cam Nedir

Opak Lamine Cam, iki veya daha fazla tek parçadan oluşan bir yüzey yalıtım malzemesidir. Bu cam, arasında normalde şeffaf olmayan bir orta zemin olan iki saydam cam tabakasının arasına yerleştirilen mikro örgüsü sayesinde gölgeli ve opak alanlar oluşturur. Opak lamine camın en büyük avantajlarından biri, izolasyon sağlamasıdır. Çifte katlı olması nedeniyle, sıcaklık kaybını azaltmasını sağlar ve bu nedenle evinizde enerji tasarrufu da sağlanabilir. Ayrıca, enerji verimliliğini desteklemek için bir çok çevre sertifikalarına uygunluk taşımasa da, bu camdan üretilen binalar normal enerji ahlaklı evlerin standartlarını karşılayabiliyor.

İkinci avantajlar ise güvenlik ve gizlilik sağlamasıdır. Sadece içerden bakmak mümkündür ancak birden fazla cam tabakası birbirinin üzerine gelerek görünen boşluklar içerisindeki hava hapsolduğundan diğer tarafdan bakmak imkansızdır. Opak lamine cam, farklı renk tonları ve seçenekleri ile oldukça göz alıcı durumda olmuştur. Koyu tonlar kullanarak kişisel özel alana yönelik renklerin seçimi mümkün olabilir ki, bu da evinize ekstra sürpriz etkisi yaratabilir.

Opak lamine cam, balmumu esaslı her türlü kalip boyutunda kullanılabildiğinden oldukça esnektir. Ayni zamanda bu cama dayanikli ve estetik bir görünüm de verilebilir. Bu nedenle pencere, kapý, duvar ya da kaporta şekilleri alarak her türlü ihtiyaca cevap verebilir. Zemin sonuç olarak opak lamine cam, izolasyon, estetik görünüm ve emniyet açisindan oldukça ideal olan bir üründür.

Camglass

Bir cevap yazın