Burun Ameliyatı Olan Kişilerin Çoğu Estetik De Olmak İstiyor

Burun Ameliyatı Olan Kişilerin Çoğu Estetik De Olmak İstiyor

Rinoplasti adı altında tanınan burun estetik ameliyatı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de trend olmaya devam etmektedir. Genellikle kulak, burun ve boğaz (kbb) cerrahisi ile plastik ve estetik cerrahi doktorları tarafından uygulanan burun ameliyatlarıyla kişiler hem estetik bir görünüme kavuşuyor hem de yaşadıkları solunum problemlerinden kurtulmaktadır. Burun ameliyatı olmak için başvuran kişilerin çoğu da daha estetik ve farklı bir burun görünümü için estetik ameliyatları da tercih etmektedir.

CİDDİ BİR HASTALIĞI OLMAYAN HERKES BU AMELİYATI OLABİLİR
Her geçen gün güncellenen tıbbi uygulamalar ve gelişen teknoloji sayesinde burunda oluşan yapı ve şekil bozuklukları güvenilir yöntemlerle ameliyat edilebilmektedir. Ciddi bir rahatsızlığı olmayan herkesin olabileceği burun estetik ameliyatları sayesinde burun boyutu küçültülüp büyütülebilmekte hatta burun ucuna yepyeni bir şekil verilebilmektedir. Burun kanatlarının da daraltılabildiği bu ameliyatlar sayesinde burundaki kemer yok edilebilmekte, burun tabanı daraltılabilmekte hatta solunumu engelleyen burun içi eğrilikleri bu ameliyatlar sayesinde düzeltilebilmektedir.

DEFORMİTE KAYNAKLI DA AMELİYAT OLUNABİLİR
Rinoplasti yaptırma nedenleri, kişilere göre değişmektedir. Yaralanma kaynaklı oluşan deformitelerin onarılmasının yanı sıra düşük olan burun ucunun onarılması, burunda kemik kayması, burun alın ya da burun dudak arası mesafenin uzun ya da kısa olması, geniş bir buruna sahip olunması, burun deliklerinin orantısız olması, asimetrik burun yapısı, geniş burun ucu, burun kemiğinde çıkıklık, uzun boyutlu burun gibi pek çok sorun burun estetiği ameliyatı yaptırma nedenleri olabilmektedir.

HEM SAĞLIK HEM DE ESTETİK GÖRÜNTÜ İÇİN TERCİH EDİLİYOR

Burnu yeniden şekillendirerek yapılandırma ameliyatı olarak da anılan rinoplasti, estetik ameliyatlar içinde günümüzde en çok tercih edilen operasyon olarak da dikkati çekiyor. Kişilerin doğuştan gelen şekil bozukluklarından duyduğu rahatsızlığın yanı sıra yaşadıkları ağır solunum problemlerinin de etkisiyle cerrahların kapısı çalmaları sonucunda bozukluğun estetik operasyonla ortadan kaldırılmasıyla kişiler sağlıklı bir şekilde soluk alıp verebilmekte ve de istediği görünüme sahip olabilmektedir.

REVİZYON AMELİYATLARINDA TERCİH TÜRKİYE

Rinoplasti alanında çalışan Türk cerrahların da başarılı operasyonları ve kullandıkları güncel teknikler sayesinde dünya arenasında önemli bir yere sahip olan Türkiye, Türk hekimlerinin yaptığı revizyon ameliyatları sayesinde de yabancı hastaların tercihi olmaktadır. Dünyanın dört bir yanından Türk hekimlerini tercih ederek, revizyon için Türkiye’ye gelen on binlerce hasta şifayı Türk cerrahların elinden bularak, ülkelerine dönmektedir. Gerçekleştirilen zorlu burun revizyon ameliyatlarının da etkisiyle Türk hekimleri, dünyaca tanınan ve tercih edilen hekimler haline gelmektedir.

TÜRK HEKİMLERİ TECRÜBELERİNİ DÜNYAYLA PAYLAŞIYOR

Yapılan zorlu revizyon ameliyatlarının da etkisiyle dünyanın dört bir yanından hastaların tercihi olan Türkiye ve Türk cerrahlarının yurt dışında yaşayan cerrahların da gözdesi konumuna geldiğini söyleyen Kulak, Burun ve Boğaz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı, “Türk cerrahların burun estetik ameliyatlarına girerek, teknik ve tedavi yöntemlerini öğrenmek adına Türkiye’yi ziyaret eden yabancı cerrahlar, Türk hekimlerinden eğitim almakta. Tecrübelerini dünya hekimleriyle paylaşan Türk cerrahları verdikleri eğitimler ve yaptıkları revizyon ameliyatlarıyla dünyada daha da tanınır hale gelmekte” dedi.

ANTALYA, SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZBEBEĞİ KONUMUNDA

Türkiye’nin turizm başkenti olarak adlandırılan Antalya’nın, dünyanın dört bir yanından turistlerin direkt uçuş sağlayabilmesiyle sağlık turizminde de gözde bir konuma geldiğini söyleyen Kulak, Burun ve Boğaz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı, “Özellikle yabancı hasta ağırlamada tüm illere göre çok daha uygun koşullara sahip olan Antalya hem kolay sağlanabilir ulaşım koşulları hem de konaklama alternatifleriyle yabancı hastaların tercihi olmaya devam etmekte. Bu nedenle Türkiye ve özellikle de Antalya, sağlık turizminin gözbebeği konumunda olarak tüm dünya milletlerini ağırlamakta” diye konuştu.

Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı’nın gerçekleştirdiği revizyon ameliyatlarıyla ilgili bilgi almak için Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı’nın resmi instagram hesabı olan https://www.instagram.com/drhuseyinbalikci/ ve resmi web sitesi www.huseyinbalikci.com adresini tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın